Микола Маломуж: підготувати поліцейського за 3 три місяці неможливо

БезымянныйДля того, щоб поліцейський став професіоналом своєї справи, 2-3 місяці навчання – замало. Про це в ексклюзивному інтерв’ю  Інформаційному агентству «Правда» розказав голова зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

 «За 2-3 місяці можна ознайомитися з роботою органу. Для того, щоб пройти підготовку потрібно пройти училище, академію… Потім проходить стажування під контролем досвідчених співробітників поліції», — поділився розвідник думками з приводу того, як потрібно готувати поліцейських до несення служби.

 Микола Маломуж наголосив, що показовий формат підмінив реальну боротьбу зі злочинністю.

 «По наших вулицях показово їздять поліцейські…і не ведеться глибинна оперативна, агентурна, технічна робота, не проводиться глибоке слідство, злочинність на цьому фоні починає рости», — наголосив він.

 За словам екс-голови розвідки, реальна правоохоронна модель формується за участі правоохоронців, громадськості, правозахисників, представників інших правоохоронних структур, депутатського корпусу.

 «При зміні реформ в атестаційну комісію повинні входити професіонали високого ґатунку – представники МВС, СБУ, правозахисники, представники громадських структур, громадські ради», — сказав він.

 Микола Маломуж додав, що професіонали повинні рекомендувати на посаду міністрів, заступників, директорів департаментів, начальників профільних служб у відповідності до чітких критеріїв відбору. Також, за його словами, ті, хто рекомендує посадовців, керівників підрозділів чи працівників правоохоронних органів, повинні нести відповідальність за роботу своїх підлеглих.

 

Джерело:   Інформаційне агентство «Правда».

 

  1. 05. 2016 року

Реформування МВС викликало чималий резонанс в українському суспільстві

 ИНТЕРВЬЮ А.ДАВИДЕНКО В ПРАВДЕ19 квітня 2016 року.  Інтерв’ю президента Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР» Олександра Давиденка Інформаційному агентству «Правда» про відношення ветеранів МВС до проведення змін в правоохоронній системі України

                    

Реформування МВС викликала чималий резонанс в українському суспільстві. Журналісти Інформаційного агентства «Правда» поцікавилися про відношення до проведення змін в правоохоронній системі у представника ветеранського руху, президента Міжнародної асоціації офіцерів спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР» Олександра Давиденко.

 

— Зараз в Україні відбувається реформа правоохоронної системи. Ви можете дати оцінку ходу реформ в Україні?

 

  — Я думаю, що треба перед словом реформи казати «так звані реформи». Це якісь зміни, які направлені на задоволення чиїхось забаганок. Те що зараз робиться, призводить до того, що правоохоронна система взагалі зараз майже не існує. Є деякі ланки, які працюють.

 

 — Які саме?

 

  — Зараз зробили патрульну поліцію, я до цього відношусь дуже позитивно, бо я знаю як працювала патрульно-постова служба в радянські часи,  а потім вже і в незалежній Україні. Зараз виникає така ситуація, що є дуже серйозне негативне відношення до працівників міліції всіх ланок.

 

 Були питання до тих, хто працював при Януковичі, коли вся міліція була Донецька. Ми тоді навіть жартували, що Донецькі міліціонери бояться виходити на вулицю в Донецьку, бо їх можуть так спіймати і призначити начальником райвідділу на Волинь. У той час навіть дільничних інспекторів в Донецьку вже не було, а всі були керівниками підрозділів, хоча навіть української мови не знали. Міністр підтягував під себе тих людей, які йому були зручні. Він їх розумів, вони розуміли його і з півслова виконувались всі питання.

 

— Ви сказали, що реформи несправжні. Яким має бути реформування, на Вашу думку?

 

 — По-перше, основна розбіжність в тому, що їх роблять непрофесіонали. Мова йде про Авакова, грузинських представників. Це ж люди далекі від системи.

 

 Машинки їздять, дівчата симпатичні, хлопці — теж. Все нормально, 3 місяці підготовки, видається зброя. Як вони її застосовують, ми вже бачили. В наші часи це був настільки крайній випадок, що я навіть не пам’ятаю, хто з моїх колег десь там щось застосовував.

 

 — Ми зараз говоримо тільки про реформу патрульно-постової служби?

 

  — Це те, що видно. Я думаю, що це менше 10 відсотків діяльності МВС.

 

 — А як з іншою частиною?

 

  — Ланка така: патрульна служба, потім ідуть дільничні інспектори, це дуже потужна служба і вона супер необхідна, бо це люди, які безпосередньо спілкуються з громадянами. Там в них усе: і сімейні питання, і розшук злочинців. Зараз цій службі не приділяється ніякої уваги, це дуже погано, бо в старі часи, ще радянські часи, була навіть окрема служба профілактики, в яку входили дільничні інспектори і вони займались профілактикою правопорушень і злочинів. І це давало дуже серйозний результат. Зараз цього взагалі нема.

 

 Потім в цій ланці ідуть вже оперативники. Це карний розшук, боротьба з економічними злочинами, там більш серйозна ситуація,  вони всі працюють на кінцевий результат, на слідство.

 

— Які там зараз справи?

 

  — Об’явлена ревізія всього цього, вона не спонукає людей до праці. Я атестацію маю на увазі.

 

 — Атестація дала результат — 80 відсотків керівного складу було звільнено, принаймні в Києві. Більшість керівників спецпідрозділів і просто підрозділів, про які ми зараз говоримо, є звільненими. Чим це обернеться зараз ?

 

  — Воно вже обертається. Ви ж бачите, ріст злочинності, він неконтрольований. Злодії бачать, що правоохоронна система шкутильгає, і її міцність зменшується. Застосовується той же метод, що і в патрульній службі. Звільнили 80 відсотків керівного складу. Я не виключаю, що там були люди, яких треба було звільнити точно. Але звільнилися місця і на них будуть набирати люди з вулиці знову ж.

 

 — В МВС сказали, що ті люди, яких звільнили, будуть мати можливість брати участь в конкурсі на заміщення тих самих посад…

 

  — Деякі вважають, що це їх покликання — працювати в службі. Кажуть: «Як це мене звільнили, я це зробив, те зробив, розкривав злочини, боровся, використовував свій вільний час, не мав вихідних». Є такі моменти, що ми собі багато в чому відмовляємо.

 

 Ті, які повертаються 80 відсотків, вони повертаються тільки завдяки тому, що відкрито виступили проти такого рішення. І влада все ж таки зважила на їх вимоги і подумала «ну добре, ще раз пересіємо». З тих 80-ти відсотків залишиться 40, а інші підуть.

 

 Система, коли набирають з вулиці, не нова. Ще у радянські часи між КДБ і МВС завжди були чвари. Був такий призив: «Комсомольці в органи!». І прийшли комсомольці. Вони поприходили на керівні посади, отримали пістолет, посвідчення і думали, що після цього всі питання будуть вирішуватися. А воно так не сталося. Вони занурилися в ту безодню, а там: злочинці, наркомани, цигани, повії, туберкульоз. Все це кожен день, кожен час, цілодобово. І вони подумали, що це не для них. І майже весь той призив, а це було по союзу може сотні тисяч людей, вони всі пішли. Я проводжу паралель.

 

 Інша була ситуація, коли вже при Андропові сказали, що в МВС працюють корумповані люди. Хоча на той час ніхто навіть не знав, що таке слово «корупція» на високому рівні. Хтось сказав, треба направляти співробітників КДБ в МВС, щоб виправляти ситуацію якось. Сидить керівник райвідділу, а в нього куча злочинів не розкритих. І вся яма кипить під ним, а він не знає що робить. І через півроку показники вниз, злочинність вверх. І вони пішли дослужувати вже в КДБ.

 

 Прикро, що зараз МВС відносяться до ветеранів усіх поколінь дуже негативно. Вони роблять вигляд, що щось там роблять, збирають. Але ветеранські організації не впливають на цю, так звану, атестацію.

 

 — Але ж вони можуть бути членами цієї атестаційної комісії…

 

  — Можуть. На місцях ще є, тут я не бачив. Така політика влади.

 

 Насправді, так само працювали в Молдові. В нашій організації «Міжнародній асоціації офіцерів спецпідрозділів» є багато представників закордоном. Ми дуже серйозно співпрацюємо з іноземними колегами. В Молдові була таж саме ситуація. Почали з патрульної служби. Це чисто американський варіант.

 

 — Хіба це погано?

 

  — Було знищення  служби по боротьбі з організованою злочинністю. Перший підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю в СРСР, діючий підрозділ, був створений в Дніпропетровську у 1988 році. І мені пощастило в ньому працювати. А потім вже в роки незалежності були створені,  по-перше, Управління МВС, а потім головне управління. Коли вони створювали це все звісно ж напрацьовували нові методи роботи. Реформа була позитивна і правильна. Ми спиралися на досвід багатьох країн світу, вивчали їх питання, спілкувались, працювали з потужними структурами. Я і зараз вважаю, що найбільш серйозна модель для України цієї спецслужби — це ДІА  італійська. Після цього було створене Національне Бюро Розслідування України. Ця робота велася декілька років, дуже потужно. Україна була першою країною в СНД, яка мала закон, організаційно-правові основи для боротьби з організованою злочинністю, які ми створили ще в 1993 році. Жодна країна СНД цього не мала.

 

 — Державне Бюро Розслідування – це також реформа…

 

  — Для оперативного співробітника, для будь якого юриста, зрозуміло, що корупції, особливо на вищих щаблях влади в чистому вигляді не буває взагалі, ніколи, і не буде. Треба розбиратися. Якщо є якась корупційна подія на вищій щаблині влади, то треба розбиратися, а хто ту людину туди поставив, а навіщо, а з якого вона клану, а які інтереси вона там захищала? І потім йде цілий ланцюг  —  «фінансово-промислова група», «олігархат», «криміналітет високого рівня». Але цими питанням Антикорупційне бюро не може займатися, бо нема там ні позицій оперативних, ні кадрів, нічого нема. Я би назвав це «Служба безпеки Держслужби».

 

 Антикорупційне бюро повинно бути окремим департаментом Державного бюро розслідування. Назвати його «Національна» чи «Державна». Це не принципово. І тоді, коли в Державному Бюро Розслідування будуть вивчатися всі інші ланки, що я сказав, тоді це буде комплексна боротьба з організованою злочинністю. Це одне питання. Друге. Ну такі фахівці серйозні, потужні цим займаються, що в законі написано одне, а те що говорять до 95 відсотків депутатів, політологів — зовсім інше.

 

 В будь-якому разі треба розуміти, що будь-яка оперативна розробка — це етюди, робота на грані мистецтва. Оперативних працівників, які можуть це робити, їх одиниці, ну може десятки.

 

 Я не кажу, що так вже все погано і команда така, що всіх вигнати. Але якщо атестацію роблять як конкурс краси…сидять люди, які не розуміються ні в чому, і обирають мені ця подобається, комусь інша. Теж саме тут. Комусь не сподобалось як людина поводила себе. Я коли прийшов в органи, ще застав таких серйозних дядьків, в яких ще були ордени Другої світової війни. І я вас запевняю, що вони не дуже відрізнялися освітою, але злодії їх боялися. Вони могли розколоти любого злодія. І ті злодії їх поважали і дуже толерантно до цього відносилися, вже після того, як відсиділи по 10-15 років могли зустрітися десь на вулиці і потиснути руку оперативнику. Нижче пояса ніхто нікого не бив. Ніхто не використовував ніяких сімейних питань чи фізичних тортур. Ну була така гра, хтось бігав, а хтось доганяв. Як могли, так і працювали.  Але все було чесно та толерантно в основному.

 

 — Зараз таких людей немає?

 

  — Зараз такі люди  ще є.

 

— Вони можуть навчити наступне покоління?

 

 

  — Можуть, але якщо їх запросять. Потрібно розуміти, це керівництво не вічне. А люди які віддали службі 10, 15, 20 років знають, що були різні керівники, і міністри, які нанесли дуже велику шкоду МВС, а потім з’ясувалось, що в них є довідка з відповідного диспансеру.

 

 — Є і зараз такий – Ківа — в нього теж довідка є про те що він трохи не здоровий. Як ви оцінюєте присутність таких людей в органах МВС?

 

  — Я знаю, що він з Полтавщини, і там ці батальйони формувалися. Офіцери, діючі і ветерани, з Полтавщини, бійці цих батальйонів вони були дуже проти. Але, Ківа на місці. Зараз та реформа потребує серйозних людей, які будуть працювати. На будь-якому конкурсі хай вони набирають фахівців. Громадськість нехай контролює.

 

 — Атестація показала, що багатьох з тих, хто працював за часів Януковича, звільнили, бо підозрюють в роботі на «сім’ю». В атестаційних комісіях багато активістів Майдану, вони мають моральне право там знаходитися. Та є великий ризик упередженості в судженнях. Та все ж не всі правоохоронці тонально корумповані. Як вийти з цього замкнутого кола?

 

  — Вони не можуть правильно судити. Що стосується тих, що служили при Януковичі, ну ми служили при Брежнєві, хтось служив при Сталіні колись, мало вже таких залишилось. І що тепер? Основні правоохоронці з Донецької міліції, яка керувала в той час, вже всі повтікали. Я про тих, хто проводив так звану «інкасацію» – заносив гроші вищим ланкам керівництва.

 

 Ті, хто залишився – звичайні працівники. Не Донецькі – Київські, Дніпропетровські, Вінницькі…

 

 Зараз усі ці іноземні дівчатка, які прийшли в керівні посади в МВС, повинні бути у якості радників, помічників, ще когось, але ні в якому випадку не на керівні посади. Взагалі це нонсенс. В країні, яка мала одну з потужніших структур серед багатьох країн, хто тепер керує спецслужбами? Треба, щоб професіонали повернулися на місця. Хай там говорять, що керівництво МВС – це політична посада. Ну, до чого тут політична посада? Ви забезпечте функцію конституційну «Правоохоронний захист народу». Яка там політика? Нема там політики.   

 

Ті люди, які зараз звільнені з рядів МВС, вони звертаються в суди, намагаються захистити свої права на роботу, на відновлення законних підстав для повернення на роботу. Ці судові позови, вони будуть мати якийсь ефект?

 

  — Будуть. Але я до суду не звертався б. Ці питання не можна розглядати в суді. Треба робить щось інше.

 

— Але були такі прецеденти, коли люди відстоюють свої права. Їм варто добиватися правди?

 

 — Думаю так. В залежності від того, хто як хоче. Може комусь треба дослужити. Наприклад, хтось прослужив 19 років, не бачили світа білого, день і ніч на роботі, і тут йому кажуть все, іди…. «в народне хазяйство». І він пішов, робочих місць нема, нічого нема, промисловість падає, бізнес не розвивається, підприємства закриваються, все нормально в країні. Куди йти?

 

 — У злочинність?

 

  — Деякі підуть у злочинність.

 

— Давайте поговоримо про перспективи. Експерти вважають, що вже восени суттєво збільшиться рівень злочинності. Як упередити такі можливі темпи зростання?

 

  — Злочинність не знижується джойстиком.  Приклад з історії. Давайте візьмемо Жовтневий переворот. Що зробили більшовики? Вони розігнали всю поліцію, ну там звісно і політична поліція була, а була ж і кримінальна, той же ж карний розшук, він був створений не в радянські часи, а ще за царя. Теж саме було в армії. Там же ж були всі благородіями, от їх всіх і вигнали. Що зробили, коли побачили, що злочинність просто виливається, і людей ріжуть і вішають, і на вулицях неможна було пройти? Повернули старий апарат. Витягнули тих «Колунів», як я кажу, хто ще при пам’яті і може щось там робить і пообіцяли їм скажемо так «тепличні умови», хлопці молоді, які не вміють нічого робити будуть допомагати, бігти куди треба, а ви сидіть і крутіть. І це врятувало ситуацію.

 Я не кажу що все таке треба так робить, але дещо подібне треба.  Дати клич: «Хто хоче працювати?».

 

 — Ви чекаєте, що буде новий спалах злочинності?

 

 Він буде обов’язково той спалах, якщо нічого не робити. Це як епідемія, якщо нічого не робити, то вона пошириться. Якщо люди з так скажемо кримінальним доробком побачить, що протидії нема воно все розширюється.

 

Повну відео версію інтерв’ю можна подивитись в http://pravda.press/chronicle/interview/ та у Фейсбуці Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР».

 

Народні збори України за кардинальні зміни суспільних відносин

27 квітня 2016 року о 14.00 годині в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція голови Вищої ради Народних зборів України Маломужа Миколи Григоровича та голів обласних громад Народних зборів України.

 

Тема прес-конференції: «Народні збори України у боротьбі за кардинальну зміну суспільних відносин в інтересах людини та прогресивний розвиток країни».

 

На прес-конференції за участю відомих громадських діячів,  голів обласних громад Народних зборів України та Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР» були розглянуті сценарії розвитку подій в Україні.

Підсумкові матеріали:

— Рада громад України заявила про свої вимоги до влади.

— Рада громад України вимагає від влади зупинити продаж земель і розказати, куди направляються кошти, сплачені за комунальні послуги.

 

Безымянный

 

Підсумкові матеріали та відео з прес-конференції можна подивитись у розділі «Новини Укрінформ», «Прес-конференції» (www.ukrinform.ua) 

ДАВИДЕНКО: РЕФОРМУ В МВС РОБЛЯТЬ НЕ ПРОФЕСІОНАЛИ — В ПЕРШУ ЧЕРГУ АВАКОВ І ГРУЗИНИ

Інтерв’ю Президента Міжнародної асоціації офіцерів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Олександра Давиденка  щодо реформи національної поліції для інтернет видання «Правда».

Детальніше дивіться за адресою: http://pravda.press/video/detail.php?element_id=22283

Маломуж розповів, чому провалилася реформа поліції

Безымянный 1Головна задача реформованої поліції якісно боротися з тяжкими та особливо тяжкими злочинами, такими як пограбування людей,  незаконний обіг зброї, діяльність ОЗГ та інші.

 По це в ексклюзивному коментарі Інформаційному агентству «Правда» розповів  Голова служби зовнішньої розвідки України (2005-2010рр) Микола Маломуж.

 «Їхати по центральних вулиця на автомобілях з блимавками — це ніщо, злочинці в іншому місці, на притонах, планують операції, проводять відповідну систему підготовки, добувають зброю, грабують людей, оце там повинна бути поліція, але там повинна бути кваліфікована поліція»,- сказав він.

 За його словами, формуванню нової злочинної ситуації в Україні дуже посприяла не кваліфікована, не підготовлена атестація нової поліції.

 Він додав, що абсурд в тому, що поліцейські не виконують своїх функцій, тому що з одного боку вони бояться, з другого – непрофесійні, з третього боку в них немає, відповідно, глибокої оперативної, юридичної, а тим більше практичної підготовки. Система боротьби з організованою злочинністю вона знецінена повністю, за рахунок так званих реформ поліції.

 

Джерело:   Інформаційне агентство «ПРАВДА».

 

11.04. 2016 року.

Правда про «правильну і ефективну реформу МВС»

Коментар Президента Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР» Олександра Давиденка журналістам програми «Право на правду», темою якої є порушення при проведенні атестації до лав Національної поліції України

 

Детальніше дивіться за адресою:  http://pravda.press/news/society/atestatsiya-do-natsionalnoi-politsii-provoditsya-z-porushennyam-zakonu-rozsliduvannya—22198/ 

Прес-конференція Миколи Маломужа «Що чекає Україну?Реальні загрози та можливі сценарії розпаду країни»

Маломуж17 березня 2016 року в Інформаційній агенції України «УКРІНФОРМ», за участю представників Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР», відбулася прес-конференція Голови Вищої ради Народних зборів України, генерала армії України, Голови Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010р.р. Маломужа Миколи Григоровича на тему: «Що чекає Україну? Реальні загрози та можливі сценарії розпаду країни».

 

Вперше була оприлюднена  важлива інформація дійсного стану нашої країни та найближчих планів Росії й провідних  країн світу відносно України. Були озвучені реальні сценарії розвитку подій щодо України.

DSCN8282   DSCN8283 DSCN8284    
DSCN8315DSCN8319 

                                                                                       

 

 

Повний відеозапис прес-конференції та фото можна переглянути на сайті Агенції «УКРІНФОРМ»: www.ukrinform.ua в розділі «Конференції» під заголовком «Що чекає Україну?» за датою 17.03.2016 року.

Блог Олександра Давиденка

Блог Олександра Давиденка

02 лютого 2016 року

 

РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА ОСТАТОЧНОГО РУЙНУВАННЯ ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ, ЯК НАСЛІДОК НЕПРОФЕСІЙНИХ  ТА НАВІТЬ ДЕСТРУКТИВНИХ РЕФОРМ В УКРАЇНІ

 

 В результаті вкрай непрофесійної «реформи» МВС України наша Держава практично перестала виконувати у повному обсязі одну з своїх основних конституційних функцій — боротьби зі злочинністю.

Як наслідок основна маса громадян залишилась без правоохоронного захисту. Зараз якість оперативно-слідчої діяльності органів внутрішніх справ залежить виключно від порядності і відповідального відношення окремих співробітників до виконання своїх службових обов’язків, але нажаль такі якості не є притаманними всім правоохоронцям та і ситуація, яка склалася з переатестацією особового складу міліції – поліції явно не додає їм в цьому наснаги.

519a02774a98c

Показники боротьби зі злочинністю, статистичні дані про яку саме перед початком цієї «реформи» були чомусь засекречені, погіршились навіть не в рази, а на порядок. Особливо тяжкі та замовні злочини практично не розкриваються, а про їх попередження та профілактику вже й мова не йде.

PR – трюк з «комсомольським» набором в ряди оперативних співробітників та слідчих, на кшалт широко розрекламованої компанії по створенню Патрульної служби, тут не спрацьовує. Робота «оперів» та «слідаків» інколи буває на грані мистецтва, і цьому точно неможливо навчити за два – три місяці за схемою «взліт – посадка».

Ще одна новація, у нас стало модним працевлаштовувати на вищі посади нової поліції іноземних громадян, в основному з Кавказу, які, нажаль, не мають відповідної освіти, підготовки і досвіду, слабо відчувають український менталітет та взагалі не знаються на криміногенній ситуації в чужій для них Державі і говорять тільки «піонерськими» лозунгами.

Чомусь геть забуті сотні, а може й тисячі співробітників міліції які вже в роки незалежності України пройшли супер підготовку в ведучих правоохоронних відомствах світу – ФБР США, Канадській Королівській гірській поліції, Британському «Скотленд Ярду», Італійській ДІА, Інтерполі та в багатьох інших поважних та авторитетних організаціях. Деякі навіть викладали та очолювали академії поліції ОБСЄ, наприклад на території країн бувшої Югославії, саме в дуже непрості часи. Вже не згадуємо про офіцерів – правоохоронців, які роками виконували досить небезпечні миротворчі поліцейські функції в десятках країн світу та навчали місцевих силовиків.

Але хтось безальтернативно постановив, що грузинська модель є найкращою, хоча її взагалі мало хто вивчав.

Анекдотичною, але зовсім не веселою була ситуація з потужними вказівками Прем’єр-міністра нашої дивної країни щодо активізації боротьби з організованою злочинністю, які він особисто дав комусь по телевізору зразу після того коли його люди знищили єдину структуру в тій же країні — ГУБОЗ МВС, що і була «заточена» для боротьби з цим злом. Коментарі тут зайві!

Окремо треба зупинитися ще на одній заплутаній історії – створення ДБР –Державного бюро розслідувань України. По — перше, по аналогії з АКБ це буде ще той марафон, доки це Бюро запрацює, а от PR – вкид прямо від першої особи вже пішов. По – друге, у наявності дві правди – в Законі про це Бюро написано, що це орган по боротьбі зі злочинними організаціями та організованою злочинністю, але 95% правоохоронців, співробітників прокуратури, а особливо політиків вважають що це аналог російського Слідчого комітету, який славиться, в тій зараз недружній країні, особливою корумпованістю та працею на заказ влади. І тому, в підтвердження цього нерозуміння проблеми, ідуть баталії про те, що ж буде робити прокуратура без слідства? А при чому тут ДБР?

Таке враження, що всі вищі і правоохоронні органи Держави перепрофілювалися в PR – агентства і практично не мають інших функцій.

Тому, поки ще не пізно пропонуємо, в цілях порятунку правоохоронної системи :

— негайно відправити у відставку весь вищий керівний склад МВС України;

— законодавчо заборонити призначення на вищі керівні посади в правоохоронних органах та спеціальних службах іноземців, з можливістю їх використання виключно в якості радників, без владних повноважень;

— забезпечити участь у реформуванні органів МВС та інших силових структур, а особливо у створенні та розвитку Державного бюро розслідувань України — представників фахових, профільних громадських організацій.