Міжнародна 14-та зарубіжна осіння соціальна акція для сімей загиблих співробітників правоохоронних органів. 18 -27 вересня 2008 року, Республіка Молдова

Міжнародна, 14-та зарубіжна осіння соціальна акція для сімей загиблих співробітників правоохоронних органів України, Молдови, Білорусі та Росії. Республіка Молдова, м. Вадул – луй – Воде Кишинівського муніципалітету, база відпочинку „Дачія” 18 -27 вересня 2008 року

Вперше за всю історію проведення акцій, ця акція проходила під патронатом Уряду і Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова. В Акції взяли участь 41 чоловік, зокрема 18 членів сімей загиблих співробітників спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю з України, в тому числі 10 учнів Юридичного ліцею Київського національного університету нпід керівництвом офіцера ліцею, 3 – з Російської Федерації, 8 – від Республіки Білорусь і 12 – з Республіки Молдова.

Учасники Акції проживали на базі відпочинку „Дачія” у м. Вадул – луй – Воде Кишинівського муніципалітету, на березі ріки Дністер (Дністровський парк).

Для учасників акції МВС Республіки Молдова були організовані екскурсії по історичних і культурних місцях столиці республіки – м. Кишинеу, в православний монастирський комплекс «Капріяна», де настоятель монастиря провів поминальну службу і дав обід,  в Національний історичний музей. Крім того, учасники  Акції побували на Меморіальному комплексі «Етернітате», де віддали дань пошани воїнам Радянської Армії, загиблим при звільненні Республіки Молдова,  поклали квіти до Монумента співробітникам правоохоронних органів Республіки, загиблим при виконанні службового обов’язку та в локальному конфлікті 1992 року.

Учні Юридичного ліцею з України мали змогу поспілкуватися з учнями подібного навчального закладу МВС Молдови.

Учасники Акції  зустрічалися з представниками української, російської та білоруської етнічних громад. Їх знайомили зі звичаями, традиціями, національним мистецтвом і кухнями, які громади бережуть і розвивають.

20 вересня  відбувся  урочистий  вечір  на честь  проведення  Акції  за участю керівників  Асоціації „Центр”, Міжнародної асоціації офіцерів правоохоронних органів Республіки Молдова, представників МВС України, представників Асоціації «ЦЕНТР» в Російській Федерації та Республіці Білорусь. На завершення урочистостей Ансамбль пісні і танцю «Плаї Молдованеск» Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова дав великий і дуже цікавий концерт.

Учасникам акції були вручені пам’ятні національні сувеніри та подарунки від МВС і Міжнародної асоціації офіцерів правоохоронних органів Республіки Молдова. Інформаційні матеріали стосовно проведеної соціальної Акції були розміщені в місцевих засобах масової інформації.